Batur ve Batur Mimarlık Y.Mimar Kutluer BATUR ve Y.Mimar Aylin BATUR tarafından kurulmuştur. 1995 yılından itibaren konularında başarılı mimari bürolarda çalışarak edindikleri bilgi birikimlerini ve uygulama tecrübelerini 2005 yılından itibaren Batur Mimarlık olarak devam ettirmektedirler.

Batur Mimarlık; Mimari proje, Dekorasyon Projeleri, Uygulama ve Kontrollörlük hizmetleri vermektedir.

Aylin Batur / Yüksek Mimar

1975'de Bursa'da doğan Aylin BATUR, 1997'de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nde "20.yy da Plastik Sanatların Mimarlığa ve Sanal Mimarlığa Etkileri" tezi üzerine Yüksek Lisans yaptı.

Sektörün önde gelen firmalarında 10 seneyi aşkın bir süre çalıştıktan sonra 2005 yılında Kutluer BATUR ile birlikte Batur ve Batur Mimarlık Ltd. Şti kurdu. Konut, ofis, mağaza ve kurumsal bina üzerine özenle proje üretimine devam etmektedir.

Kutluer Batur / Yüksek Mimar

1974'de Gönen'de doğan Kutluer BATUR, 1997'de Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi'nde "High-Tech Architecture" tezi üzerine Yüksek Lisans yaptı. Sektörün önde gelen mimarlık firmalarında edindiği tecrübelerinden sonra 2005 yılında Batur Mimarlığı kurdu.

2005 yılında Aylin BATUR ile birlikte Batur ve Batur Mimarlık Ltd. Şti olarak firmayı güncelleyerek yoluna devam ediyor. Konut, ofis, mağaza ve kurumsal bina üzerine özenle proje üretimine devam etmektedir.